NABÓR AKUKU 2024/2025

Drodzy rodzice,

W poniższym linku możecie znaleźć podstawowe informacje o naszej placówce. Przede wszystkim możecie pobrać kartę zgłoszenia do AKUKU, zapoznać się ze statutem oraz regulaminem przedszkola oraz dowiedzieć się jakie stawki za czesne i wyżywienie będą obowiązywały od września 2024r., 

 

Cennik i karta zgłoszenia :)

 

Przy okazji podajemy odpowiedzi na Wasze najczęściej zadawane pytania przez wiadomości e-mail lub messenger ;) oraz rozwiewamy wątpliwości, które często pojawiają się podczas rozmów z Wami w przedszkolu :)

1. Przedszkole od września tego roku będzie czynne w godzinach 6.00 do 17.00;

2. Nie widzimy potrzeby, aby dziecko umiało już samodzielnie jeść, ubierać się i korzystać z toalety przed rozpoczęciem edukacji przedszkolnej. Nie musi nawet mówić ;) jeśli martwicie się, że Wasza pociecha nie potrafi jeszcze wykonywać którejś z tych czynności, to tym bardziej powinniście pomyśleć, aby zapisać się do AKUKU, bo na pewno proces nauki tych jakże potrzebnych życiowo umiejętności nabierze ogromnego tempa.

3. Przyjmujemy dzieci, które w danym roku kalendarzowym kończą 3 rok życia.

4. Nasze grupy liczą od 15 do 18 dzieci i właściwie do każdej z nich uczęszczają także dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Staramy się zawsze, aby ilość dzieci ze SPE nie była większa niż 5, aby była odpowiednia relacja między dziećmi normatywnymi i potrzebującymi dodatkowego wsparcia. 

5. W każdej grupie integracyjnej liczącej więcej niż 14 dzieci zatrudniamy 2 wychowawców oraz nauczyciela współorganizującego kształcenie lub asystenta, w zależności jakiego wsparcia wymagają dzieci.

6. Zatrudniamy odpowiednio wykwalifikowaną kadrę (psychologa, logopedów, neurologopedów, fizjoterapeutę, surdopedagoga, tyflopedagoga, terapeutę Integracji Sensorycznej, pedagogów specjalnych) i jesteśmy w stanie realizować wszystkie zalecenia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej odnośnie orzeczeń o kształceniu specjalnym i WWR. Niestety nie jesteśmy na razie w stanie realizować WWR dla dzieci, które nie uczęszczają na codzień do AKUKU, ale pracujemy nad tym ;)

7. Proces rekrutacji wygląda następująco: karty zgłoszeniowe przyjmujemy przez cały rok i końcem marca weryfikujemy ile miejsc mamy do przyjęcia. Następnie początkiem kwietnia informujemy rodziców o przyjęciu lub nieprzyjęciu do AKUKU, aby mieli czas na znalezienie na spokojnie innej placówki. Od maja rozpoczynamy zajęcia adaptacyjne dla nowych dzieci, aby we wrześniu było im łatwiej rozpocząć nową, najpiękniejszą przygodę w ich życiu :) Jeśli tylko mamy możliwość przyjmujemy także dzieci w ciągu roku, jeśli zwalnia nam się jakieś miejsce w poszczególnych grupach.

8. Dzięki temu, że w AKUKU edukację opieramy na niestandardowych metodach, nasze dzieci również niestandardowo widzą świat ;) Mało spędzamy czasu na typowych stolikowych zajęciach i malowanki czy szlaczkowanie nie są dla nas najważniejszym wytworem pracy dzieci w ciągu dnia. Zachęcamy do zerknięcia na nasze profile facebook i instagram, gdzie dzielimy się tym co u nas się dzieje. Więcej zdjęć typowo z zajęć w grupach wrzucamy na zamknięte grupy na facebook, do których dostęp mają tylko rodzice ;) 

9. Bardzo ważna jest dla nas własna kuchnia, gdzie przygotowujemy zdrowe posiłki dla naszych przedszkolaków. Jakoś nie wierzymy w katering zewnętrzny.

10. Nie trzeba mieć specjalnych znajomości, aby dostać się do AKUKU ;) Nie wiemy, dlaczego taką opinię często słyszymy.

11. Jeśli macie jakiekolwiek pytania zachęcamy do zadzwonienia do nas lub jeszcze lepiej, umówienia się z nami na spotkanie w AKUKU, żebyśmy mogli odpowiedzieć na te z nich, na które tutaj nie znaleźliście odpowiedzi. 

Pozdrawiam serdecznie

wujek Ben